Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Wszystko o Administracji [Obowiązki, komendy...]

#1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2019, 17:56 PM przez MiroTcz.)

Do administracji MineWorld można dostać się na 3 sposoby.


1. Sposób: przez główną rekrutację i obranie pierwszej ścieżki rozwoju, na którą składają
się następujące stopnie:


Stopień I: KidModerator (przyznawany po przyjęciu podania)
Stopień II: CzatModerator (przyznawany na drodze awansu za zasługi dla serwera i staż)
Stopień III: Moderator (przyznawany na drodze awansu za zasługi dla serwera i staż)
Stopień IV: SuperModerator (przyznawany na drodze awansu za zasługi dla serwera i staż)


Dodatkowo można wyróżnić następujące stopnie:


Stopień V: ViceAdministrator (przyznawany w szczególnych sytuacjach decyzją głównego administratora)
Stopień VI: Administrator (przyznawany w szczególnych sytuacjach decyzją głównego administratora)


2. Sposób: przez rekrutację na określone stanowiska, ogłaszane czasami przez administrację. Nie ma tutaj podziału na stopnie. Decyzja o wyborze na poniższe stanowiska zależy od głównego administratora po uprzednim dogłębnym zweryfikowaniu każdej z kandydatur.


- Redaktor: osoba odpowiedzialna za opracowywanie i publikacje pewnej grupy ogłoszeń (zazwyczaj eventów, konkursów), zamieszczanie materiałów zdjęciowych i reklamowanie tychże zdarzeń.
- YouTuber: osoba odpowiedzialna za przygotowywanie i publikowanie materiału video z eventów/konkursów w serwisie YouTube na kanale sieci MineWorld.
- Programista: osoba odpowiedzialna za przygotowywanie nowych pluginów oraz modyfikacje istniejących (w ramach potrzeb).

3. Sposób: przez mianowanie decyzją głównego administratora na stanowisko pomijając standardową rekrutację


Do obowiązków administracji należą m.in:


- dostępność dla graczy i innych członków administracji
- wsparcie graczy przy rozwiązywaniu podstawowych problemów technicznych związanych z grą oraz serwerem (np. zasady działania mikstur, crafting przedmiotów, działanie niektórych plugnów (np. Zwierzaki)
- dbanie o porządek na czacie,
- informowanie administracji wyższych stopni o problemach technicznych serwera


Ponadto osoba ubiegająca się o stanowisko w Administracji poprzez sposób I musi posiadać wiedzę niezbędną do świadczenia pomocy technicznej graczom. Dotyczy to popularnych pluginów używanych przez graczy oraz usług dostępnych w sklepie. Przykłady: Działanie "Zwierzaków", znajomość komend działek/wysp, znajomość wielu sposobów handlu (aukcje, targowiska, /trade...), znajomość warpów, wiedza na temat działania poszczególnych rzeczy charakterystycznych dla jednego z serwerów (np. zarabianie pieniędzy na creative i sposób kupna działek na obu światach).

Często osoby od rangi Moderator wzwyż otrzymują co jakiś czas dodatkowe zadania na serwerze bądź mają nowe stałe obowiązki (np. prace związane z eventami, budowanie). W związku z tym mają moc prawną następujące postanowienia:

1. Jeżeli na danym serwerze/trybie obecni są KidModeratorzy/CzatModeratorzy/Moderatorzy bez dodatkowych zajęć ich obowiązkiem jest przejęcie odpowiedzialności za podstawowe kontakty z graczami i rozwiązywanie prostych problemów, tak aby odciążyć administrację wyższego stopnia w ich pracy i zminimalizować konieczność zgłaszania najmniejszych potrzeb np. do ViceAdministratora.

Wszelkie problemy na linii członek administracji – inny członek administracji należy kierować do głównego administratora. Nie wdawać się w konflikty, nie pomawiać, nie obrażać, nie ubliżać, nie umniejszać godności, wiarygodności i kompetencji. Problemy na linii gracz – członek administracji należy kierować poprzez forum zgodnie z określonymi zasadami, dążyć do regulaminowego rozwiązania sprawy.


Uprawnienia członków administracji:

Wgląd w dostępne komendy i uprawnienia otrzymuje się po przyjęciu do administracji. Informacje te dostępne są przez serwer Discord.

Wynagrodzenie:

Większość członków administracji ma dostęp do komendy /kit <ranga> raz na 7 dni.
Zestaw ten zawiera uzbrojenie oraz pieniądze (im wyższa ranga tym bogatszy zestaw).
/kit kidmod, /kit czatmod, /kit mod, /kit supermod, /kit viceadmin, /kit redaktor

Dodatkowo każdy od stopnia CzatModeratora wzwyż otrzymuje comiesięczne doładowanie konta w naszym sklepie. Pieniądze doładowywane są w pierwszym tygodniu danego miesiąca. Pieniędzy z dodatku nie można dowolnie przekazywać innym użytkownikom ani przeznaczać na ich indywidualne potrzeby.
 
CzatModerator - 5 PLN
Moderator - 10 PLN
SuperModerator - 15 PLN
ViceAdministrator - 20 PLN
Administrator - 25 PLN


Każdy członek administracji jest zobowiązany do przebywania na każdym serwerze w sieci w miarę możliwości. Niezależnie od tego czy grasz tylko na survivalu czy tylko na creative twoim obowiązkiem jest okresowe zaglądanie na pozostałe serwery chociażby na kilka minut by dokonać rutynowej kontroli czatu, stanu technicznego serwera lub udzielenia pomocy graczowi w rozwiązaniu problemu dotyczącego zagadnień stricte serwerowych.

#2

Update:
- Dodanie komendy /jail do listy komend CzatModeratora/Moderatora
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#3

Aktualizacja:
- dodanie informacji o stopniu SuperModeratora
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#4

Aktualizacja wątków dot. rekrutacji: zmiana w komendzie /chat on /chat off - Teraz jest to /cl
Dodano wymóg przyjęcia: Ukończone minimum 13 lat i potwierdzony wiek
Dodano informację o obowiązku przebywania na innych serwerach sieci MineWorld przez dowolny zakres czasu nawet jeśli nie jest się graczem danego trybu.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#5

Aktualizacja:

- Zbudowanie wątku od samych podstaw
- Większa czytelność, przejrzystość i mniej nadmiarowego tekstu
- Dodanie nowych kwestii
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości