Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Propozycja} zmiany na sv

#1
Żarówka 

Serwer: Survival 
Opis: jeśli śledzicie #survival na discordzie to pewnie wiecie że dąże do pewnych zmian w 5 edycji:

a)usunięcie żetonów z survi: skoro survi jest resetowane co edycje to dlaczego dawać mu dostęp do żetonów, jakby nie było jest to przewaga która prawdopodobnie będzie się snowballować z każdą kolejną edycją. Dodatkowe pieniądze to większa szansa na wejście na topke w pvp i ilości kasy. cała idea resetu jest aby zaczynać od nowa , więc dlaczego część osób miała by mieć 20mln przewagi w żetonach.(jeśli ktoś szuka większej liczby argumentów polecam wyszukać słowo żetony w histori czatu sv)

b)rozwiązanie claima netheru: razem  z wejściem 1.16 jest dużo więcej przedmiotów odnawialnych więc brak resetu netheru nie brzmi tak strasznie, a end i tak jest ogromny. więc proponuje możliwość claimu na zasadach ograniczających ilość takowych . proponuje żeby claim był dostępny dla ZWERYFIKOWANYCH  gidlii zależnie od ilości graczy , mam na myśli że na każdego gracza takiej gidlii jest dostępna dodatkowa przestrzen 8x8 (konkretna liczba moze być zmieniona) czyli gildia 2 osobowa ma 8x16 a taka na 4 16x16 itd... rozwiązanie to blokuje prywatyzacje całego netheru ... motywuje do weryfikacji oraz jest dostępne dla solo graczy(1 osobowa gildia) pomijając fakt że im więcej weryfikacji tym wolniejsza inflacja minecoina.

jak zawsze jestem chętny na kontrargumenty na forum jak i na  #survival na discordzie
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#2

Pomysł z żetonami jest super, miło by było widać takie ograniczenie - skoro Miro planuje zmniejszyć ceny przedmiotów w sklepie oraz utrudnić zarabianie poprzez limit sprzedawania rzeczy w sklepie, zablokowanie żetonów również by pomogło w posiadaniu mniejszych ilości pieniędzy.
Co do drugiej propozycji uważam ją za słabą - część graczy nie chce być członkami gildii więc było by to dla nich słabą opcją. Druga sprawa, jak miała by wyglądać dostępność tych działek skoro są gildijne? Dodanie drugiego clanhome? Ewentualnie dodać limit zajmowanych działek w netherze dla danego gracza które i tak byłyby płatne, wiec zajęcie całego netheru byłoby wtedy niemożliwe.
Odpowiedz

#3

tak jak pisalem na disc:
nie musza być w gildii , solo gracz moze byc w solo gildii i nawet nie pokazywac [literka] przed nickiem
drugi clanhome nie jest potrzebny > jesli gidlia chce dzialke w netheze 1k kratek od portalu to ich wybór tak jak z farmami
w samym zalozeniu jest limit 1 dzialka na gracza wiec nikt nie wykupi calego netheru
dzialka w netheze to towar luxusowy , bardziej jak platynowy kilof niz jak ruda żelaza , nie powinna byc zbyt łatwa do zdobycia
pomijam fakt ze ten system zacheca do bardziej stabilnej gry w grupie (wychodzienie i dolaczanie do gildii jest bardziej spokojniejsze i powolne ze wzgledu na zmiany claima)
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#4

Nie zgodzę się na to żeby posiadanie działki w Netherze wymagało przebywania w gildii, nieważne jakiej. Można prościej ograniczyć możliwą liczbę działek.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
1
Odpowiedz

#5

Zgadzam sie z tb Sarsuunicorn z żetonami bo zawsze się resetowały minecoinsy z edycji na edycje a jak ktoś sobie dużo mc przepłacił a ktoś zacznie grać od v edycji to będzie mieć owiele mniejsze szanse od starszych graczy bo sobie przepłacili minecoinsy
[Obrazek: Untitled358_20200413183207.png]
Odpowiedz

#6

Co do części propozycji dotyczącej MineCoinsów również jestem za odebraniem dostępu do żetonów z serwera Survival. Żadne istniejące limity transferów nie pozwolą wyeliminować sytuacji, w których część graczy uzyska przewagę. W tej chwili możliwe jest również przynajmniej częściowe przeniesienie MC miedzy edycjami, co zupełnie mija się z ideą resetu. Najskuteczniejszym oraz zapewniającym graczom poczucie bezpieczeństwa rozwiązaniem będzie więc zupełne wyłączenie żetonów na serwerze, który jest dotknięty resetem.
Jeśli chodzi o część z działkami w Netherze to faktycznie można rozważyć ich ograniczenie ze względu na konstrukcję tego świata, ale absolutnie nie widzę sensu wiązania tego akurat z członkostwem w gildii. Na ten moment nie zastanawiałem się nad alternatywą, ale warto poszukać adekwatnego sposobu na zapobieganie masowemu claimowaniu Netheru
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości