Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Twoim zdaniem ograniczanie funkcji gildii to:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
dobry pomysł
37.50%
3 37.50%
herezja!
62.50%
5 62.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Propozycja] survival : ograniczenia dla gildii

#1

Propozycja

Serwer : survival

Opis:

Pisze ten wątek ponieważ wiele zaistniałych sytuacji w trakcie drugiej edycji serwera pokazało , że chyba nie do końca wszyscy potrafimy korzystać z gildii jak należy. 

Nie ukrywajmy że spora część skarg i w ogóle wszystkich sporów i waśni na serwerze  miała przyczyne bezpośrednio lub pośrednio przez właśnie gildie.  


Moim zdaniem gildie są bardzo dobrym i przydatnym dodatkiem do gry na tym serwerze, i chciałbym z nich korzystać przez cały czas jak tylko bede tutaj grał.

Jednak też moim zdaniem warto było by nieco "uszczuplić" zakres funkcjonowania takich gildii ,aby uniknąć takich wyścigów zbrojeniowych / majątkowych  , nieoficjalnych "wojen" oraz unikać ewentualnych dalszych kłótni poprzez skargi na forum - te czynniki nie wpływają najlepiej ani na gildie ani na graczy ani w ogóle na serwer. ABY UNIKNĄĆ DALSZEGO FANATYZMU.  Gildie są dodatkiem a wielu postrzega je jako filar - podstawe - całej gry. 

Według mnie można by było wprowadzić następujące zmiany:

brak statystyk zabójstw gildii ( po co mają grupowo polować na graczy "nie bawiących się w gildie" i wprowadzać nieprzyjemny groźny nastrój żeby polepszyć sobie staty - dziesiątkami zabijać nie mając z nikim wojny ?  A wtedy : "moja gildia jest najlepsza na serwerze bo zabiliśmy najwięcej graczy , jak uważasz że tak nie jest to choć sie bić " .. ) 
brak majątku gildii oraz statystyki najbogatszych gildii (  zamiast ładować w gildie i gonić sie która gildia najbogatsza [tym samym swoją dominacją na rynku niemalże uniemożliwiając byt małym niezależnym jednostką ]  ,niech zbierają na siebie )
brak sethoma na główną "baze" , brak działek gildii ( niech nie skupiają się w jednym miejscu na świecie a potem atakują każdego gracza kto tylko sie zbliży w okolice ich terenu :v ekhem,  napady i zamieszki na terenach baz między gildiami które nie mają ze sobą wojny.. . Niech gracze sami sobie budują domy i tam goszczą swoich ziomali z gildii zamiast sie czaić gdzieś w krzakach pod ziemią ).


Moim zdaniem takie ograniczniki pozwoliły by graczą grającym w gildiach bardziej skupić sie na grze i na swoim życiu niż fanatycznie walczyć o coś - np o statystyke którą dzieli z innymi ludzmi w swoim klanie. Gdyby gildie straciły taki wpływ jaki powyżej opisałem to najprawdopodobniej nie byłoby tylu sporów i niesnasek. 

Gildie - Ten dodatek jest już naprawde bardzo zaawansowany i dla niektórych fanatyków stanowi podstawe bycia na serwerze  ,na tym poziomie ten dodatek zamiast jednoczyć ogół graczy to tylko ich dzieli na niekorzystnie rywalizujące grupy.

Niech goście i nowi gracze wchodzący na forum nie straszą się nawałem skarg , ani też nie odstraszajmy graczy w grze naszymi bezustannymi kłótniami..

Te 3 punkty które podałem mają zmniejszyć tą globalną rywalizacje. 

Powiedzcie jak to oceniacie, czy jako dobry pomysł czy jako herezje .
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]
Odpowiedz

#2

Wzór obowiązuje każdego na tym forum.

To, co proponujesz to nie są żadne małe ograniczenia, tylko OGROMNE ograniczenia.
Wprowadzenie ich w życie oznaczałoby, że równie dobrze można by usunąć plugin na gildie z serwera.
Pomijam już kwestię tego, że plugin na gildie nie ma takiej opcji jak "wyłączanie poszczególnych modułów"

Jestem przeciwko likwidacji rankingu bogactwa. Po to on został niedawno co dodany żeby zmotywować ludzi do współpracy i ma on na celu również hamować w pewnym stopniu nudę na serwerze. Oczywiście już dzień po jego wprowadzeniu trzeba było go tymczasowo wyłączyć w związku z wyłączeniem gildii, bo ktoś musiał się wyżyć na forum zamiast zachować się jak normalny człowiek.

Cytat:tym samym swoją dominacją na rynku niemalże uniemożliwiając byt małym niezależnym jednostką

W jaki sposób miałoby to uniemożliwić byt "małym niezależnym jednostką"? Wiesz, na jakiej zasadzie działa ten ranking? Sumuje on pieniądze wszystkich członków gildii. Gildia nie ma swoich pieniędzy. Ranking ten pełni bardziej funkcję informacyjną.  To "zagrożenie" o którym piszesz jest niezależne od istnienia "rankingu najbogatszych gildii". Kto chce dużo i szybko zarabiać. budować swoją pozycję i tak będzie to robił. Ranking ten będzie również wpływał motywująco na część graczy, którzy nie interesowali się tym tematem, bo np. nie widzieli w tym większego sensu, a po pojawieniu się takiego rankingu już ten sens dla pewnych osób istnieje.


Co do rankingu związanego z zabójstwami, również jestem przeciwko usunięciu. Można go jedynie zmienić, pomyśleć o autorskim, lepszym rankingu, który będzie karał fanatycznych zabijaków, a nagradzał zdrową rywalizację.

Co do trzeciej kwestii jestem neutralny.

Twoja propozycja to najprostszy sposób na zniknięcie z serwera niewygodnych zachowań, ale tak nie można robić, w ten sposób można by podejść do każdej niewygodnej kwestii i cofnąć się w rozwoju z serwerem. Poza tym to nie gwarantuje wyraźnego zmniejszenia problemu o którym piszesz. Nie psujmy tego, w co ktoś włożył dużo pracy i w większości spełnia swoje założenie. Są osoby, dla których gildie to bardzo ważny element gry i jednocześnie nie są fanatykami, o których piszesz. 

Zauważ, że gildie to niejedyna nowość, która pojawiła się w II edycji. Liczba graczy się zwielokrotniła, a co za tym idzie również i liczba graczy o różnych poglądach. Sprzeczki, w szczególności na linii gracz-administracja (których dotyczy większość głównych skarg) zawsze tutaj były i będą. 

Mniejszą szkodą dla serwera byłoby surowe karanie poszczególnych delikwentów nadużywających dodatku jakim są gildię, być może jeszcze w zarodku, gdy taka możliwość istnieje.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#3

Od siebie mogę napisać tyle, że te zmiany by kompletnie odebrały wszelkie racje bytu gildiom.

To jakie funkcje ma pełnić gildia, dopisek przed nickiem?

Odebranie statystyk (nawet zmiana nie ma większego sensu, bo za zabijanie "cywili" się nie otrzymuje żadnych punków, jedynie za rywali/neutrali) - bezsens...
Odebranie rankingu majątków w gildiach - bezsens...
Brak głównego home'a - kompletny bezsens...

Moim zdaniem problem nie polega w samych gildiach, a w graczach, którzy nie potrafią sobie dobrać odpowiednich wartości i desperacko/destrukcyjnie chcą "dominować", a przemoc rodzi przemoc.

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie kosztów założenia gildii, a także pokaźna redukcja liczby wolnych miejsc w gildii - dopiero wtedy by to można było nazwać małym ograniczeniem gildii, a nie pozbawiać ją wszelkich funkcji.

Dlaczego? Dlatego, że to niezdrowe kiedy nie ma balansu między gildiami i to właśnie takie skrajne sytuacje (w strony konkretnych gildii) doprowadzają do "niezgody".

Im więcej gildii o podobnych gabarytach, tym lepiej - bez większych wątpliwości miałoby to pozytywny wpływ na graczy, gildie, a także serwer (bo każdy by czuł, że ma równe szanse i możliwości).

Gdyby było (na przykład) 8-10 wolnych miejsc to wtedy łatwiej byłoby dobierać odpowiednich członków i zachować ten balans, a także nie robiłoby się "za głośno" o dowolnej gildii.

Powiedzmy sobie szczerze, że 10 miejsc to nie jest mało, a taki limit by zapewnił lepsze pole manewru do wcześniej wspomnianego balansu. Nie dodawałoby się wtedy nowych członków, gdzie mamy masę "AFK'ów", które robią za sztuczny tłum, wręcz przeciwnie - usuwalibyśmy nieaktywnych graczy, żeby dać szansę tym aktywnym i zachować realne gabaryty gildii.

Jeśli chodzi o same w sobie funkcje związane z gildiami i ich usunięcie - nie widzę takiego sensu.
[Obrazek: Sygnatura_FINAL.png]
Odpowiedz

#4

Według mnie gracze ktorzy powodują spory i zawsze jest z nimi problem bo tu kogoś zabija tam kogoś zabija będą to robić i z ograniczonymi funkcjami gildi i bez gildi bo taka gra im sie podoba. Poza tym gdyby usunąc te rankingi i ograniczyc w ten sposób funkcje gildii gra mogła by stracic cel po jakimś czasie a tak ludzie mają dodatkowe zajęcie. Jak dla mnie gildie powinny zostać takie jakie są.
Odpowiedz

#5

Wszystko zostało napisane powyżej. Jestem za zostawieniem gildii tak jak było. Bez zmian.
[Obrazek: 400_24_07_20_7_27_34.gif]
Odpowiedz

#6

Ok, chciałem poznać wasze zdanie. Dziękuje za szczere odpowiedzi.

Chciałbym natomiast powiedzieć że na samym wstępie wspomniałem o nieumiejętności korzystania niektórych graczy z pluginu - nie miałem zamiaru w żadnym wypadku podważać przydatności nowych pluginów i możliwości ich użycia. To co mamy dziś do dyspozycji to naprawde wiele - mało który serwer oferuje takie rzeczy. W żadnym wypadku nie chciałem tutaj pomniejszyć znaczenia ani gildii ani pracy która została w nie włożona.

Także dziękuje za szczerą odpowiedź , która też jest jednoznaczna. Skoro więc pomysł nie ma prawa bytu to to oznaczało by koniec dyskusji. Dziękuje.
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]
Odpowiedz

#7

Jak dla mnie w obecnym pluginie jest wszystko poprawnie, tylko niektóre osoby nie potrafią z nich korzystać.
[Obrazek: Sygn2.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości