Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Moja lubić co moja zrobić!

#1

Witam Wysokiego HeadAdmina, witam ławę adminów i modów. Witam także postronnych czytaczy. Zapytanie mam, lecz wpierw kilka słów wstępu.

W klocki gram od niedawna i ze wszelkich swoich konstrukcji jestem wielce dumien. Smutkiem me serce wzbiera niemożebnym na myśl, iż wipe serwera usunie je wszystkie w niebyt. Toteż w głowie pytanie się zrodziło. A ono dało życie kolejnym.

Pytanie to brzmi: czy da się uratować moje miasteczko?

A dzieci tego pytania idą za nim: ile waży świat serwera? Czy da się dostać jego kopię? Jeśli jest to tak wielki plik jak się obawiam to czy jest szansa dostania wycinka z tym miastem? Albo przeniesienia miasta na mapę po restarcie serwera (który będzie mieć miejsce wraz z nowym patchem)? 

Oraz czarna owca w rodzinie pytań: znając życie, to jeśli na któreś z powyższych odpowiedź "nie" nie jest zbyt silna, to... za ile?
Odpowiedz

#2

Po zakonczeniu 1 edycji otrzymaliśmy kopie mapy do pobrania, także myślę że będzie tak samo w przypadku edycji 2.
Odpowiedz

#3

Po zakończeniu edycji udostępnione zostaną kopie map serwerów. W przypadku serwera survival będzie to ok. 15GB danych, w przypadku serwera creative będzie to ok. 6GB dla głównej mapy i ok. 2GB dla mapy "OpenCreative". Download każdego świata będzie podzielony na "party", po 1GB każdy (trzeba będzie pobrać wszystkie party danego świata by go móc rozpakować). Download będzie dostępny tylko przez ściśle określony czas i nie ma pewności, że jednocześnie będziemy udostępniać wszystkie światy ze względu na ograniczenia dyskowe.

Jeśli chodzi o udostępnienie tylko wybranego fragmentu mapy to wielu zapewne by tak chciało i administracja miałaby z tym dużo pracy dlatego nie przewiduję takiej opcji, no chyba, że za opłatą - nie będzie na pewno czegoś takiego jak przenoszenie działek z II edycji na III-ią na serwerze survival.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#4

Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Wielkie dzięki za wyczerpującą i pełną odpowiedź. Uśmiech
Odpowiedz

#5

W sumie, dzięki Qaczek dowiedziałem się że moje budowle oraz inne rzeczy nie przepadną na marne. Cieszę się, oraz również się dowiedziałem informacjii która mnie ciekawiła.
[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz

#6

By ograniczyć zakładanie nowych wątków zadam jeszcze jedno pytanie tutaj.

Czy jest możliwość na nowej edycji serwera mieć działki, na których nie działa PVP? Nie mam pojęcia jak działa kod minecrafta i co jest niemożliwe, a co jest możliwe, ale zbyt skomplikowane by się babrać, toteż nie wiem na ile pytanie ma sens. Nawet w formie opcji jakiejś odpłatnej rangi a'la Vip zwanej Pacyfista czy jakkolwiek.
Odpowiedz

#7

Technicznie jest to wykonalne, ale nie, nie przewiduję takiej możliwości u nas na serwerze Survival. Istnieją pewne granice, których lepiej jest nie przekraczać.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#8

Ok. Rozumiem. Opracowałem metody unikania walki, przetrwam! Decyzję rozumiem bo większość serwera stanowczo lubi PVP i szkoda im psuć zabawy. Dzięki za odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
8 gości