Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[Propozycja] Minelotto nowej edycji

#12

Cytat:Czy chcesz przez to powiedzieć, że przez prostą zmianę zakresu losowanych liczb event przestałby mieć ręce i nogi?
Nie mam pojęcia w jaki sposób można dojść do takiego wniosku z mojej wypowiedzi. Przez cały czas usiłuję uświadomić, że prostą zmianą jednej wartości w kodzie pluginu od MineLotto można rozwiązać problem o ile zrobi się to zgodnie z elementarną matematyką a nie własnymi przekonaniami czy wyczuciem. Strzelam w ciemno, że nie zostało jeszcze przeliczone o ile więcej dwójek czy trójek będzie padać więc pomogę szybkim przeliczeniem - bo po to właśnie się w tej chwili udzielam, żeby pomóc wskazując zauważony problem i sugerując rozwiązanie, nie skrytykować czy cokolwiek wytykać. To czy moja pomoc okaże się przydatna i będzie wykorzystana nie zależy ode mnie. Dostanie tych wartości nie powinno stanowić kłopotu i zająć więcej niż 5 minut, ale wątpię żeby graczom, którzy to czytają chciało się to robić:
1 liczba - 1:2,3
2 liczby - 1:4,5
3 liczby - 1:22,2
4 liczby - 1:266,5
5 liczb - 1:9328,5
6 liczb - 1:1623160
W tej chwili proporcje nagród otrzymujemy bez problemu i można ułożyć nagrody adekwatne do szansy na ich trafienie. Obecnie nagrody powyżej trójki są bardzo dalekie od prawidłowych, ale ponieważ czwórka padła tylko raz, nikt tego nie odczuł. Po zmianie z 49 na 35 w skrócie poprawią się szansy na mniejsze trafienia, zwłaszcza 3 i 4, pojawi się nikła szansa na piątkę, która na razie jest raczej poza naszym zasięgiem a szóstka dalej poza tym zasięgiem pozostanie - chociaż oczywiście życzę każdemu takiego ogromnego farta, nigdy nie wiadomo co się wydarzy ;)

Cytat:A może zamiast kombinować z wysokością nagród sprawmy, by podane "parę mln MC" przestało być uznawane przez część serwera za marną nagrodę (lub przynajmniej by stała się mniej marną)?
To już nie leży w mojej kwestii, ja tylko sobie zarabiam ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli będą poprawki w obecnej gospodarce, to dobrze bo z każdą edycją suma MC leci coraz wyżej. I tak w tej chwili można dojść do wniosku, że nagrody mogłyby być zależne od tej sumy (podobnie jak wiele innych nagród z eventów tak przy okazji), oczywiście na cv od sumy cv i na sb od sumy sb - jeśli nie to w jakimś stopniu odczuje się zmianę ich faktycznej wartości, ale najpewniej nie będzie ona na tyle istotna, żeby poświęcać na to aż tyle uwagi, więc prostsze i klarowniejsze faktycznie będzie zostanie przy stałych wartościach, byle odpowiednio dobranych.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez Zinrrey - 19-06-2020, 18:55 PM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez Wowochkin - 19-06-2020, 19:29 PM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez Najcik - 20-06-2020, 00:10 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez rysiu - 20-06-2020, 06:26 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez MiroTcz - 20-06-2020, 07:49 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez xKieras_ - 20-06-2020, 06:54 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez Redeq - 20-06-2020, 08:47 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez TheZerter - 20-06-2020, 10:01 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez MiroTcz - 20-06-2020, 10:20 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez TheZerter - 20-06-2020, 10:49 AM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez MiroTcz - 20-06-2020, 14:08 PM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez TheZerter - 20-06-2020, 15:29 PM
RE: [Propozycja] Minelotto nowej edycji - przez Zinrrey - 21-06-2020, 18:23 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości