Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Czy popierasz proponowaną zmianę?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
11.11%
1 11.11%
Herezja!
88.89%
8 88.89%
Nie mam zdania
0%
0 0%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Propozycja] Zmiany w dostępności działek

#2

Dostęp do darmowych i nielimitowanych działek stanowi podstawę serwera i nie zostanie to zmienione.
Dostęp do działek ma być prosty. Realizacja nie dość, że byłaby czaso- i pracochłonna to zniechęciłaby wielu graczy.

Doceniam dobrą wolę i fakt, że się rozpisałeś, ale ta propozycja jest w pewnym sensie podobna do ostatniej propozycji dot. gildii, tzn. jest zbyt rewolucyjna i krzywdząca dla dużej części graczy

Jakiś czas temu w rozmowie z częścią graczy/administracji wspominałem o możliwości dodania komendy umożliwiającej zgłaszanie okupowanych działek i wygodny panel dla administracji, który pozwoliłby takie działki szybko i w większych ilosciach usuwać, gdyby było to zasadne.
Jeśli ktoś potrafi utrzymać dużą liczbę działek i aktywnie na nich działać to nie widzę sensu odbierać takiej możliwości za darmo. Jeśli ktoś będzie spamował działkami to zostaną one usunięte. Zależy to też od graczy i tego czy będzie interesowała ich taka możliwość zgłaszania działek.

Co do miast to przede wszystkim gracze muszą się sami zorganizować do tego stopnia by zrobić sensowne miasto, serwer daje im tylko taką możliwość, ale nie zmusza ich do tego i nie jest to podstawa serwera, co ma miejsce w przypadku "zwykłych" działek. Jako przykład mogę podać miasto gracza Adam17052013 z I edycji, które miało spore zainteresowanie, aktywność i rozgłos mimo mniejszego niż dziś wsparcia technicznego ze strony serwera.

Cytat:Spam działkami doprowadza do sytuacji w której na końcu edycji brakuje ciekawych miejsc do osiedlania się przez nowych graczy.

Ciężko mi w to do końca uwierzyć. Mapa ma wymiary 30001x30001 co daje 900060001 bloków powierzchni. Działek obecnie jest ok. 16000 co daje 16000 * 45 * 45 = 32400000 co stanowi ledwie 3,6% powierzchni mapy, przy czym część działek nachodzi na siebie, więc ten udział procentowy jest mniejszy. Na pewno jest nieco trudniej znaleźć ciekawe miejsca, co jest zresztą normalne pod koniec edycji, ale nie uwierzę, że ich nie ma lub jest je bardzo trudno znaleźć.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Propozycja] Zmiany w dostępności działek - przez MiroTcz - 19-05-2018, 13:01 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości