Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Ankieta: Twoim zdaniem ograniczanie funkcji gildii to:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
dobry pomysł
37.50%
3 37.50%
herezja!
62.50%
5 62.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Propozycja] survival : ograniczenia dla gildii

#1

Propozycja

Serwer : survival

Opis:

Pisze ten wątek ponieważ wiele zaistniałych sytuacji w trakcie drugiej edycji serwera pokazało , że chyba nie do końca wszyscy potrafimy korzystać z gildii jak należy. 

Nie ukrywajmy że spora część skarg i w ogóle wszystkich sporów i waśni na serwerze  miała przyczyne bezpośrednio lub pośrednio przez właśnie gildie.  


Moim zdaniem gildie są bardzo dobrym i przydatnym dodatkiem do gry na tym serwerze, i chciałbym z nich korzystać przez cały czas jak tylko bede tutaj grał.

Jednak też moim zdaniem warto było by nieco "uszczuplić" zakres funkcjonowania takich gildii ,aby uniknąć takich wyścigów zbrojeniowych / majątkowych  , nieoficjalnych "wojen" oraz unikać ewentualnych dalszych kłótni poprzez skargi na forum - te czynniki nie wpływają najlepiej ani na gildie ani na graczy ani w ogóle na serwer. ABY UNIKNĄĆ DALSZEGO FANATYZMU.  Gildie są dodatkiem a wielu postrzega je jako filar - podstawe - całej gry. 

Według mnie można by było wprowadzić następujące zmiany:

brak statystyk zabójstw gildii ( po co mają grupowo polować na graczy "nie bawiących się w gildie" i wprowadzać nieprzyjemny groźny nastrój żeby polepszyć sobie staty - dziesiątkami zabijać nie mając z nikim wojny ?  A wtedy : "moja gildia jest najlepsza na serwerze bo zabiliśmy najwięcej graczy , jak uważasz że tak nie jest to choć sie bić " .. ) 
brak majątku gildii oraz statystyki najbogatszych gildii (  zamiast ładować w gildie i gonić sie która gildia najbogatsza [tym samym swoją dominacją na rynku niemalże uniemożliwiając byt małym niezależnym jednostką ]  ,niech zbierają na siebie )
brak sethoma na główną "baze" , brak działek gildii ( niech nie skupiają się w jednym miejscu na świecie a potem atakują każdego gracza kto tylko sie zbliży w okolice ich terenu :v ekhem,  napady i zamieszki na terenach baz między gildiami które nie mają ze sobą wojny.. . Niech gracze sami sobie budują domy i tam goszczą swoich ziomali z gildii zamiast sie czaić gdzieś w krzakach pod ziemią ).


Moim zdaniem takie ograniczniki pozwoliły by graczą grającym w gildiach bardziej skupić sie na grze i na swoim życiu niż fanatycznie walczyć o coś - np o statystyke którą dzieli z innymi ludzmi w swoim klanie. Gdyby gildie straciły taki wpływ jaki powyżej opisałem to najprawdopodobniej nie byłoby tylu sporów i niesnasek. 

Gildie - Ten dodatek jest już naprawde bardzo zaawansowany i dla niektórych fanatyków stanowi podstawe bycia na serwerze  ,na tym poziomie ten dodatek zamiast jednoczyć ogół graczy to tylko ich dzieli na niekorzystnie rywalizujące grupy.

Niech goście i nowi gracze wchodzący na forum nie straszą się nawałem skarg , ani też nie odstraszajmy graczy w grze naszymi bezustannymi kłótniami..

Te 3 punkty które podałem mają zmniejszyć tą globalną rywalizacje. 

Powiedzcie jak to oceniacie, czy jako dobry pomysł czy jako herezje .
[Obrazek: ezgif.com-resize_2.gif]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Propozycja] survival : ograniczenia dla gildii - przez 3Majster - 11-05-2018, 06:13 AM



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości