Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


Survival [PROPOZYCJA] Jerzowe zawracanie dolnej części pleców

#1

Propozycja
Survival

Witaj wodzu! 

Robię moje miasteczko i tak kilka pomysłów mam. Nie wiem czy są wykonalne fizycznie i czy administracja rada im będzie, ale po to ten dział by pomysłami miotać i się dowiadywać o nich. 

Pierwszy to czy jest wykonalne zrobienie na mapie "działek"? Tak jak widać graczy tak by dało się wyświetlić obszar działki na mapie. I by unikać raidów włączany w stylu widzenia graczy na mapie. Pomogłoby to w zajmowaniu działki pod duże projekty budowlane. I mogło po prostu być fajnym ficzerem.

Drugi pomysł: czy da się wprowadzić na mapie możliwość "mierzenia". By zaznaczyć na zoomie bloczek i drugi bloczek i policzyć ile pomiędzy jest bloczków. Też ułatwiłoby robienie dużych konstrukcji bez komend kopiowania. 

Wykonalne/sensowne są może?

#2

Nie unikniecie rajdów gdy kordy miasta są na forum (choć nie każdemu chce się szukać) bynajmniej możecie zminimalizować to poprzez /mapa ukryj to nie będzie was widać na mapie lecz fajnie było by wprowadzić po tym jak miasto zostanie zarejestrowane na forum ochronę dla budowniczych na powiedzmy 5-7 dni to znacznie ułatwi wznoszenie budowli.

#3

Działki graczy były widoczne na dynmapie na początku drugiej edycji. Nie pamiętam dlaczego postanowiono wyłączyć tę opcję. Jestem co do tego neutralny, bo raczej małe byłoby zainteresowanie. Każdy z marszu ukryłby swoją działkę lub włączał na 10 sekund żeby zobaczyć jak się prezentuje. Mamy dynmapę tylko z perspektywą izometryczną na której będzie się gorzej rozczytywało działki niż na dynmapie z widokiem z góry.

Choć ten drugi pomysł byłby fajniejszym ficzerem. Męczące jest liczenie bloków za pomocą dirta i sprawdzanie po kilka razy żeby się przypadkiem nie daj Boże pomylić. Wystarczyłoby tylko dać graczom dostęp do zaznaczania bloków wandem z world edita, ot pomysł miarki zrealizowany.

#4

Cytat:Nie pamiętam dlaczego postanowiono wyłączyć tę opcję
Zostało to wyłączone z powodu nadmiernego obciążenia serwera generowanego przez połączenie pluginu działkowego z wtyczką dynmapy.

Drugi pomysł można zrealizować.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]

#5

To drogi adminie jakby Ci się nudziło radzi bylibyśmy Uśmiech

#6

Mirowi raczej się prawie nigdy nie nudzi Duży Uśmiech temat wyjaśniony więc zamykam

#7

Dodano dostęp do zaznaczania bloków. Komendę można znaleźć pod /komendy.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości