MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: [Propozycja] Nowa usługa na Survival
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[PROPOZYCJA]
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Serwer: Survival, Skyblock (IV Edycja)
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
A więc, pomyślałem że niektórzy kreatywni gracze którzy dużo budują na SV, SB
potrzebują komendy /fly. Zamysł mojej propozycji opiera się wyłącznie na tym.
Usługa byłaby dostępna w sklepie jako "Pakiet Latanie" w zakładkach SV, SB.
Byłaby dostępna za 8zł i obowiązywałaby przez wyznaczoną przez Mira liczbę dni/przez całą edycję.
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Po zakupieniu na dane konto użytkownika gracz mógłby wpisać komendę /fly
niezależnie od rangi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Na eventach latanie byłoby zablokowane poprzez plugin WG-GUI. Członek administracji wyznaczał by region na terenie zbudowanego eventu, po zrobieniu tych czynności ustawiłby tam warpa. Event odbywałby się normalnie.

Dziękuję, Red.
Kontrowersyjna propozycja . Jak to by funkcjonowało w pvp (jak zablokowanie latania w pvp sprawdziło by się gdy latająca osoba kogoś zaatakuje lub sama zostanie zaatakowana ) ?

Latanie co prawda jest bardzo przydatne podczas budowania ,ale trzeba ustalić jak bardzo będzie przeszkadzało w normalnej grze np na survival.

Generalnie byłbym za ,ale myślę że to i tak nie przejdzie.
Moim zdaniem takie coś zepsułoby wyzwanie budowy na sv czy sb, jeśli ktoś chce pobudować z /fly to na creative. Jeśli ktoś chce pobudować z /fly w terenie zwykłym to od tego jest właśnie opencreative.
Również jestem przeciwna. Za bardzo by ułatwiło to grę. szczególnie na sv.
Możliwość swobodnego latania to jedna z głównych cech która różni cv i sv/sb. Usługa by bardzo pomogła wielu w realizacji projektów ale to chyba nie o to w tych trybach chodzi chodzi. Budowanie samo w sobie ma być też trochę wyzwaniem a nie tylko sztuką.

Jestem zdecydowanie na nie
Na creativie możesz budować na flaju, a następnie przenieść to na survival specjalną usługą dostępną w sklepie. Wyjdzie w zasadzie na to samo z wyjątkiem takim, że nie psuje się aż w takim stopniu balansu rozgrywki.
Powinieneś doprecyzować na jakich zasadach miałaby działać ta usługa. Musiałaby posiadać swoje ograniczenia ze względu na serwery, na których by się znajdowała.

Po pierwsze: Latanie powinno być możliwe tylko na działkach/wyspach należących do osoby nabywającej usługę.

Po drugie: Powinna istnieć obsługa niektórych zdarzeń, w których może brać udział osoba z uprawnieniem do latania. Np. w sytuacji wejścia w tryb walki osoba taka powinna zostać natychmiast sprowadzona na ziemię (bez odnoszenia obrażeń) i mieć uniemożliwione latanie na czas walki.

Po trzecie: Cena, którą podałeś powinna wystarczyć na nie więcej niż 1-2 tygodnie. Lepiej żeby usługa nie była dostępna dla zbyt wielu osób - dzięki temu jej istnienie nie wpłynęłoby zbyt mocno na serwer.

To są 3 podstawowe założenia, które musiałyby zostać spełnione, aby była mowa o poparciu dla proponowanej usługi. 


P.S: Czy nie lepiej jest zainteresować się usługą przeniesienia struktury tak jak wspomniał Zinrrey?
No nie wiem, ale jak nie na sv, to na sb. Raz grałem na jakimś serwerze gdzie była możliwość kupna fly na jedną edycję (na skyblocku)
To zniszczyłoby sens SkyBlock. Na SkyBlocku chodzi o to, aby uważać na śmierć poprzez spadnięcie w przepaść, przy rozbudowywaniu swojej wyspy.
A co do Survi. Też zniszczyłoby faktyczne poczucie survivalu. W 1.14 zostały dodane Rusztowania, aby pomóc w budowie na dużych wysokościach, więc fly nie jest aż tak potrzebny. Można by atakować innych na /fly, co dawałoby Ci dużą przewagę.

Jestem na nie
jako jeden z bardziej doświadczonych graczy skyblocka moge stwierdzić że fly zniszczyłby trudnosci w budowaniu wyspy oraz zwiekszaniu jej poziomu
Stron: 1 2