MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: [Propozycja] Embargo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[PROPOZYCJA]

SURVIVAL

Podczas sesji egzaminacyjnej rodzi się wiele pomysłów na usprawnienie MineWorld'u, ale niewiele na naukę.
Hej! Wśród zmian związanych z PvP oraz nadchodzącego przejścia na 1.13, w ubiegłym roku zostały zapowiedziane również usprawnienia w sekcji gospodarczej ("nowy plugin od aukcji [przyp.: MiroTcz]"). Korzystając z faktu, że zmian nadal nie ma chciałbym dorzucić swoją propozycję funkcjonalności związanej z handlem (chociaż w tym przypadku raczej z jego brakiem X D) na serwerze.
Dotychczas minecraftowe konflikty rozwiązujemy za pomocą miecza i łuku, okazjonalnie docinków na czacie Oczko Ta jednolitość martwi mnie z dwóch głównych przyczyn: po pierwsze jestem beznadziejny w PvP z jednej przyczyny: osoba, która wczoraj powiedziała, że jestem beznadziejny w PvP, dzisiaj może beztrosko sprzedać marcheweczki na moim straganie :'( Gorzej. Jutro ta osoba może również za zarobione u mnie pieniążki kupić ode mnie miecz, którym zetnie moją głowę! Przyczyn może być wiele - nie trzeba wciągać się w konflikty. Wystarczy chęć zdrowej rywalizacji gospodarczej aby nie mieć ochoty handlować z rynkowym konkurentem. Niestety w tej chwili nie mamy żadnego narzędzia, które pozwoli temu zapobiec a uważam, że takie byłoby dość użyteczne. Sama proponowana forma jest raczej oczywista: komenda (najchętniej /embargo <nick>) po wpisaniu której ciągnie za sobą skutki odczuwalne tak samo dla obu stron: całkowicie blokuje się handel między nami a danym graczem: żaden z graczy nie będzie miał możliwości kupna/sprzedaży w sklepach tabliczkowych drugiego ani dokonania transakcji na /ak między tymi osobami. Blokada może zostać zdjęta w dowolnym momencie przez gracza, który ją uaktywnił.
Czekam na opinie! Może nie chcecie widzieć tej propozycji w obawie, że ktoś nałoży na Was embargo? Oczko
Walczenie nie tylko mieczem jestem za Płacz ze śmiechu
Zaproponowana innowacja bardzo mi przypadła do gustu. Moim skromnym zdaniem powinna zostać zaimplementowana zważywszy na fakt że sam nie jestem wielce wybitnym w PVP. Natomiast opcja ukarania kogoś w formie embarga stała by się miłą alternatywą od łuku i miecza.

Mam tylko nadzieje że w momencie wdrożenia nie zostanie nałożone na mnie embargo przez TheZerter-a za zapychanie jego skupu marchewkami  Oczko
Dosyć ciekawe. Osobiście propozycja przypadła mi do gustu. Wszystko ująłeś, więc niczego nie dodam

Jestem za!
Jestem za
Jak najbardziej za!
Może to pomoże że spamerami sprzedającymi na siłę po kilkanaście tysięcy dźwigni i redstonowych podchodni w sklepie pod nieobecność jego właściciela.
Jestem za
Jestem za
Jestem za
Choć konieczna byłaby też komenda /embargoinfo która zbierałaby informacje o osobach którym nałożyliśmy embargo jak i o tych którzy nam to zrobili :C
Jestem jak najbardziej za. Można by też pójść jeszcze dalej i przykładowo jeżeli jest to wykonalne to przy rywalizacji miedzy gildiami handel pomiędzy ich graczami mógłby być automatycznie blokowany.
Stron: 1 2 3