MINEWORLD.PL - Serwery Minecraft

Pełna wersja: Perły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
1. Typ wątku: [PROPOZYCJA]
2. Nazwa serwera: Survival
3. Opis: Witam , miałbym propozycje wprowadzenia maxymalnej możliwości użycia pereł podczas walki.
Ale po co to spytacie , a po to aby gracze nie mogli tak łatwo uciekać z walki tylko mieli by ograniczoną możliwość użycia pereł ( zaznaczam , że podczas walki a nie w eq ).
Myślę , że to interesujące wzmaganie w ucieczce tak jak zablokowanie fajerwerków w walce.
Pozdrawiam.
X D D D D
x D D D No dziś miałeś chyba całe eq tych pereł
(28-08-2018, 03:01 AM)LarwonsZz napisał(a): [ -> ]X D D D D

(28-08-2018, 03:01 AM)burgund napisał(a): [ -> ]x D D D No dziś miałeś chyba całe eq tych pereł

A może jakaś konstruktywna wypowiedź?
No niby ta propozycja tak, ale nie do końca.
Jest to lekko bez sensu, jak ktoś chce uciekać, to niech ucieka.
Według mnie to dobra propozycja, mając wystarczająco pereł można uciec praktycznie zawsze jeśli nie walczy się gdzieś pod ziemią. Pare razy tepnąłem się do osób non stop zabijanych niestety prześladowca widząc "nie free killa" perły przez drzwi perły na drzewa elytra i tyle go było. Wydaje mi się że gdyby ograniczyć perły gracze pomyśleli by dwa razy przed zaatakowaniem kogoś i osoby nękające nie zawsze były by bezkarne.
Też prawda damonte, ale trzeba byłoby zablokować znowu refrenusy. Faktycznie, może zmniejszyłoby to zabijanie innych graczy, ale jednak to jest gra i znowu blokować wszystko w tej walce to nie jest takie dobre. Chcesz się bić? - spoko, jak coś ci nie wyjdzie to wytepujesz się dając tym samym drugiemu graczowi chociaż sekunde na ucieczkę.
Nie używam PVP ale wypowiem się ponieważ naszła mnie pewna myśl jak przeczytałam Wasze wypowiedzi. Wiem że perły i refrenusy są często "spamione" podczas walki w przypadku agresora jak i napadanego gracza. Całkowite blokowanie tych itemów zbyt modyfikuje naszą grę (gramy w końcu na 1.12 a nie na starych wersjach gdzie refrenusów nie było). Ale popatrzymy na to z jeszcze jednej strony a mianowicie taki przykład: jestem graczem który od niedawna gra na naszym serwerze, wiem że jest tu PVP więc pierwsze co to robię to jakiegoś seta i kupuję/zdobywam perły/refrenusy chociażby do ucieczki przed wykoksowanymi już agresorami. W przypadku zablokowania pereł i refrenusów gracz taki nie ma szans na szybszą ucieczkę i z dużym prawdopodobieństwem zostanie zabity. Jeśli już miałaby być jakaś modyfikacja w tej kwestii to moim zdaniem ograniczenie ich użycia w trakcie walki do ileś tam sztuk ale na pewno nie zablokowanie całkowite.
Alternatywnych metod na ucieczke jest conajmniej kilka, blokując ilość użytych w walce pereł kresu potem znowu staniemy przy podobnej dyskusji z innym sposobem ucieczki.

Moim zdaniem perły kresu nie są rzeczą która jedynie ułatwia ucieczkę, gdyż również ułatwiają ściganie. Tak samo żeby "wywalczyć" sobie nimi jakąś czasową przewagę w ucieczce to trzeba się troche namęczyć a nie zapominajmy że osoba ścigająca może w każdej chwili zniwelować tą przewagę, używając czego? Również perły endu.

Jakie zdania by nie padły, pamiętajmy że perły kresu to nie to samo co fajerwerki z elytrą. W przypadku pereł trzeba używać ich z głową i samo rzucanie ich przed siebie nie uratuje nam skóry, jednocześnie kiedy wróg może również ich użyć żeby się przybliżyć. Kiedy dysponowaliśmy elytrą i fajerwerkami - wystarczyło się wzbić w powietrze i już praktycznie byliśmy bezpieczni oddalając się z prędkością kilkudziestu bloków na sekunde. Perły nie dają takiej szybkości ani łatwości ucieczki. Zanim perła przeteleportuje nas te kilkadziesiąt bloków dalej trzeba ją rzucić i poczekać aż spadnie co potrwa nawet 4-5 sekund. Te dwie rzeczy - perły i fajerwerki - dzieli ogromna przepaść.
(28-08-2018, 10:37 AM)Ladykotka napisał(a): [ -> ]w tej kwestii to moim zdaniem ograniczenie ich użycia w trakcie walki do ileś tam sztuk ale na pewno nie zablokowanie całkowite.
Ladykotko właśnie o to mi właśnie chodziło , powiedzmy , że jakiś gracz ma 5 stacków pereł a w walce może tylko użyć no nie wiem z stack .
Stron: 1 2